Bajki terapeutyczne

Żyjemy w czasach dużego przyspieszenia. Dzisiaj dziecko, podobnie jak dorosły musi dopasować się do szybko zmieniających się wymogów panujących w społeczeństwie. Lęk jest emocją powszechnie i często doznawaną również przez dzieci. Dlatego terapeuci uważają, iż kluczem do zrozumienia wielu bardzo różnorodnych zaburzeń jest poznanie jego istoty.

Literatura dziecięca jest sprzymierzeńcem dla terapii. Umożliwia poznawanie i rozumienie cudzych, a potem własnych motywów działania.

Baśnie i bajki dają wsparcie, kompensują niezaspokojone potrzeby, ukazują inne wzory myślenia i działania, dają przestrzeń do budowania własnego rozwoju.

Bajki terapeutyczne są doskonałym środek zaradczym na samotność dziecka i jego rodzica. Pomagają one odnaleźć drogę do bycia razem, która raz odnaleziona nigdy nie zostanie zapomniana.

Baśnie czy bajki budują wiele mostów do wyobraźni, do innych ludzi i do siebie, dlatego ich poznanie jest bardzo ciekawe i niezbędne. Szczególną rolę pełnią one w stymulacji rozwoju dziecka, kiedy środowisko, w którym się wychowywało było ubogie pod względem zabezpieczenia najważniejszych potrzeb psychicznych tj, bezpieczeństwa, miłości, uznania.

Bajki terapeutyczne leczą, obniżają napięcie jak i pomagają radzić sobie z lękiem.

Są niezbędne w profilaktyce, ponieważ budują poczucie bezpieczeństwa.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz Korepetycje matematyka Sieradz Wirtualne wycieczki Artykuły na każdy temat