Odwiedź nas na facebook
Telefon +48 664 993 993
Justyna
Gmurek-Lewandowska
Psychoterapeuta osób dorosłych

Krótkie bio

Założyciel Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego STATEK PSYCHOLOGIA. Ukończyła Psychologię Kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Doskonaliła dalej swoje umiejętności kliniczne w profesjonalnej szkole psychoterapii, na 4-letnim szkoleniu w psychoterapii dorosłych, działającym pod auspicjami Brytyjskiego Oxford Cognitive Therapy Centre. Jest członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej.

Zajmuje się

Prowadzi Centrum Psychoterapii STATEK. W swej pracy bliskie jest jej psychoanalityczne rozumienie sytuacji człowieka. Pracuje z osobami dorosłymi w kontakcie indywidualnym. Swą pracę kliniczną poddaje systematycznej superwizji indywidualnej u dr Małgorzaty Kosteckiej-Walenty, superwizji grupowej u Hanny Pinkowskiej-Zielińskiej oraz, wraz z zespołem Ośrodka, psychoanalitycznej superwizji grupowej u Pani Krystyny Łukasiak.

Doświadczenie zawodowe

Odbyła Liczne staże kliniczne, m. in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach, Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz w Centrum Psychoterapii przy ul. Sobieskiego 112 na Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych jak również w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Pracowała grupowo i indywidualnie z kobietami z rodzin patologicznych i ofiarami przemocy rodzinnej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie.

Charakterystyka pracy

W jej rozumieniu psychoterapia działa i jest skutecznym sposobem na zmianę destrukcyjnych i unieszczęśliwiających schematów życiowych, pod warunkiem dotarcia do nieświadomych źródeł tych schematów. Do tego dążymy w trakcie procesu terapeutycznego. Pracuje głównie w ujęciu psychoanalitycznym. Jednak czerpie również z wielu gałęzi psychoterapii. Bliskie są jej podejścia humanistyczne i egzystencjalne. Stara się dostosować swoje podejście do każdego klienta indywidualnie, aby jak najpełniej zrozumieć go wraz z jego sytuacją egzystencjalną i objawami występującymi na jej tle.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!