Odwiedź nas na facebook
Telefon +48 22 490 40 66
Justyna
Gmurek-Lewandowska
Psychoterapeuta osób dorosłych

Krótkie bio

Założyciel Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego STATEK PSYCHOLOGIA. Ukończyła Psychologię Kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Doskonaliła dalej swoje umiejętności kliniczne w profesjonalnej szkole psychoterapii, na 4-letnim szkoleniu w psychoterapii dorosłych, w nurcie Poznawczo-behawioralnym, w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej, które działa pod auspicjami Oxford Cognitive Therapy Centre. Jest członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe

Odbyła Liczne staże kliniczne, m. in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach, Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz w Centrum Psychoterapii przy ul. Sobieskiego 112 na Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych jak również w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Pracowała grupowo i indywidualnie z kobietami z rodzin patologicznych i ofiarami przemocy rodzinnej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie. Mieszka w Warszawie z mężem i dwójką dzieci.

Zajmuje się

Prowadzi Centrum Psychoterapii STATEK. Swą pracę kliniczną poddaje systematycznej superwizji indywidualnej u dr Małgorzaty Kosteckiej-Walenty, superwizji grupowej u Hanny Pinkowskiej-Zielińskiej oraz, wraz z zespołem Ośrodka, superwizji grupowej u Doroty Maciejewskiej.

Charakterystyka pracy

Pracuje korzystając z wielu gałęzi psychoterapii. Oprócz podejścia poznawczo-behawioralnego bliskie jej są podejścia humanistyczne i egzystencjalne. Stara się dostosować swoje podejście do każdego klienta indywidualnie, aby jak najpełniej zrozumieć go wraz z jego sytuacją egzystencjalną i objawami występującymi na jej tle.